Dalsze informacje podróżne

Karnet narciarski

Karnet

Karnet narciarski jest biletem wstępu na trasy, który umożliwia korzystanie z kolejek linowych i wyciągów w ramach danego terenu lub całego regionu narciarskiego.

Czy karnet narciarski jest zawarty w cenie wyjazdu?

Jeżeli nie jest napisane, że oferta nie zawiera karnetu, oznacza to, że wyjazdy posiadają zawarty w cenie karnet narciarski. Obowiązuje on od następnego dnia po przyjeździe do dnia poprzedzającego wykwaterowanie. Obowiązywanie karnetu można jeszcze z reguły przedłużyć w procesie rezerwacji na dzień powrotu. Aby jeździć na nartach w dniu przyjazdu mogą Państwo wykupić na miejscu w kasie wyciągu dzienny lub pół-dniowy karnet narciarski.

W niektórych miejscowościach dodatkowo możliwe jest rozszerzenie karnetu narciarskiego na cały region i korzystanie z dalszych terenów narciarskich w obrębie danego obszaru.

W wielu miejscowościach karnet narciarski wydawany jest w formie elektronicznej karty chipowej, za którą pobierana jest niewielka opłata zwrotna. Z reguły zwrot następuje w kasie wyciągu lub w automacie.

Jeśli jednak chcą Państwo zrezygnować z zakupu karnetu narciarskiego, to w procesie rezerwacji należy wybrać opcję "bez karnetu narciarskiego". Cena wycieczki zostanie pomniejszona o wartość karnetu w danym terminie. W niektórych ofertach rezygnacja z karnetu nie jest możliwa.

Gdzie można nabyć karnet narciarski w korzystnej cenie?

Tańsze karnety miłośnicy narciarstwa odkryją właśnie u nas. Przy rezerwacji wyjazdu narciarskiego z pakietem świadczeń mogą Państwo nabyć karnety narciarskie w korzystniejszej cenie. SnowTrex zakupuje dla Państwa karnety narciarskie na dogodnych warunkach, dzięki czemu w pakiecie z zakwaterowaniem możemy je Państwu oferować taniej. Dla dzieci przewidziano zniżki, a w niektórych przypadkach otrzymują bilety nawet bezpłatnie. Stąd często zwiedzić można nawet duże tereny narciarskie w ramach używania jednego karnetu w niskiej cenie.

Czy karnet dla dzieci jest wymagany i do jakiego wieku jest on bezpłatny?

Na większości terenów narciarskich dzieci do 5-6 lat mogą korzystać z wyciągów bezpłatnie. Częstym wymogiem jest jednak towarzystwo osoby dorosłej lub instruktora narciarstwa. W niektórych przypadkach dzieci do 10, czy nawet 15 roku życia mogą bezpłatnie jeździć na nartach. Przy rezerwacji wyjazdu z karnetem w cenie właściwy karnet zostanie przyporządkowany automatycznie do odpowiedniej kategorii wiekowej.

Gdzie można odebrać karnet narciarski?

Karnety narciarskie odbiorą Państwo w kasach wyciągu narciarskiego lub w niektórych przypadkach w miejscu zakwaterowania. Dokładne informacje są zawsze wskazane na voucherze na karnet narciarski stanowiący część informacji podróżnych.

Jakie świadczenia dodatkowe zapewnia karnet narciarski?

W wielu miejscach posiadacze karnetu narciarskiego mogą korzystać z licznych dodatkowych korzyści. Oprócz korzystania z autobusów dla narciarzy i środków transportu publicznego często obejmuje on zniżkę na wstęp do miejscowego muzeum, pływalni lub basenu termalnego, jak również na lokalne wydarzenia, jak koncerty i festiwale. W ten sposób oferta spędzania czasu wolnego staje się szersza i obejmuje aktywności poza stokiem, jak również zapewnia atrakcje w czasie przerwy od jazdy na nartach.

Jak można prześledzić przejechaną trasę na nartach?

Coraz więcej terenów narciarskich oferuje śledzenie trasy dzięki karcie chipowej keycard. Na koniec dnia można sprawdzić podsumowanie ilości przejazdów, przebytych kilometrów nartostrad i innych statystyk. Wymagane jest jednak wprowadzenie numeru karnetu na stronie operatora wyciągów. W ramach podsumowania można uzyskać informacje na temat różnicy wysokości, przebytych kilometrów i wybranych wyciągów i tras w danym dniu. Wiele terenów i regionów narciarskich umożliwia przesłanie i wydrukowanie informacji w specjalnym automacie bezpośrednio po ostatnim zjeździe.