Urlop narciarski z psem - hotele przyjazne dla psów & mieszkania wakacyjne

Kto z nas nie zna tego problemu: zasłużony urlop już dawno zarezerwowany, wszyscy cieszą się na wyczekany odpoczynek, ale co zrobić z naszym pupilem? Jeżeli chcą Państwo na urlop zimowy zabrać swojego czworonoga, dzięki naszym specjalnie przygotowanym ofertom wyjazdów z psem, będzie to możliwe. Zapraszamy do rezerwacji obiektów SnowTrex, do których można zabrać ze sobą zwierzęta domowe i gdzie będą one czuły się jak w domu, podczas gdy właściciele mogą do woli wyszaleć się na stoku. Po dniu na nartach można wybrać się na wspólny spacer i obserwować, jaką radość sprawia naszym czworonożnym przyjaciołom zabawa na śniegu.

Urlop narciarski z psem - hotele przyjazne dla psów & mieszkania wakacyjne
Urlop narciarski z psem - hotele przyjazne dla psów & mieszkania wakacyjne

Obiekty przyjazne dla psów

Właściciele psów muszą podczas wyboru zakwaterowania zwrócić uwagę na nieco więcej kryteriów, niż podróżujący bez zwierząt. Przede wszystkim dany obiekt powinien zezwolić na przyjazd z pupilem. Przed przyjazdem warto również sprawdzić, czy opłata za przywiezienie psa jest wliczona w cenę, czy też trzeba ją będzie osobno uiścić na miejscu. Dana kwota obejmuje natomiast najczęściej wyłącznie "zakwaterowanie" psa, nie wlicza natomiast dodatkowych świadczeń, jak np. karmy. Równie ważna kwestia, którą należy wcześniej wyjaśnić: czy pies może w ciągu dnia przebywać sam w pokoju, czy też jest to zabronione? Warto podczas planowania urlopu z psem pomyśleć o zakwaterowaniu blisko stoku, tak by droga z obiektu do wyciągu była jak najkrótsza.

Przygotowania do wyjazdu z psem

Podczas wyjazdu z psem należy koniecznie zabrać ze sobą kilka "dokumentów". Istotne jest przede wszystkim oznakowanie, który umożliwia identyfikację psa i przypisanie go do właściciela. Występuje ono najczęściej w postaci znaczka przy obroży lub elektronicznego, wszczepionego chipa. Do tego dochodzi obowiązkowy paszport UE dla zwierząt, w którym jest przykładowo informacja o aktualnych szczepieniach. Paszport ten można wyrobić za niewielką opłatą u weterynarza. Poza niezbędnymi dokumentami w niektórych krajach wymagana jest smycz i kaganiec. W razie przyjazdu samochodem wymagane jest również odpowiednie zabezpieczenia zwierzęcia, przykładowo pasem bezpieczeństwa dla psów lub transporterem.

Właściwa opieka nad psem podczas wyjazdu zimowego

Kto planuje urlop zimowy z psem i chce szusować do woli, powinien już przed wyjazdem dokładnie przemyśleć kwestię opieki nad pupilem podczas dnia na stoku. Niektóre psy można co prawda bez problemu od czasu do czasu zostawić same w pokoju, należy to jednak wcześniej ustalić z obiektem. Nawet hotele przyjazne dla zwierząt mogą się bowiem na to nie zgodzić ze względów bezpieczeństwa. Kto nie chce zabierać psa na stok, może rozważyć pozostawienie go pod okiem opiekuna. Często można taką opiekę zorganizować za pośrednictwem hotelu, należy się w tym przypadku jednak liczyć z dodatkowym kosztem. W idealnym przypadku można natomiast zabrać czworonoga na stok. Jeżeli podróżujemy większą grupą, z pewnością znajdzie się w niej osoba, która nie jeździ na nartach i chętnie zaopiekuje się naszym pupilem.

Urlop zimowy to radość również dla psa

Urlop zimowy to z reguły duża radość dla właściciela i czworonoga, zwłaszcza jeżeli nie ogranicza się do białego szaleństwa. Który pies nie lubi wędrówek z panem i/lub panią wśród leśnych ścieżek? Wypoczynek z ukochanym czworonogiem w otoczeniu malowniczych górskich krajobrazów to jest to! W naszej ofercie nie zabraknie hoteli i apartamentów przyjaznych dla psów, zarówno w Austrii, Niemczech, jak i Francji.