Kontakt
22 380 39 02
Prosimy podać wiek dziecka w dniu wyjazdu:

Urlop rodzinny - z dziećmi na narty!

Każdego roku nowe, wyjątkowe przeżycia: urlop zimowy z dziećmi nie to lada atrakcja! Jazda na nartach, wędrówki zimowe, czy sanki - góry mają w sezonie zimowym niepowtarzalny urok i magiczną siłę przyciągania. Wyjazd narciarski z całą rodziną z pewnością na długo pozostanie w pamięci.

Zalety urlopu zimowego z rodziną

Urlop narciarski z rodziną ma wiele pozytywnych stron. Już sama jazda na nartach sprawia wiele radości! Często dopiero wieczorem po powrocie do obiektu zdajemy sobie sprawę, ile tras udało nam się pokonać podczas szusowania na stoku. Po aktywnym dniu na nartach zarówno dorośli, jak i dzieci są z reguły zmęczeni, ale jednocześnie zadowoleni ze wspólnie spędzonego czasu. Ma to pozytywny wpływ na kondycję fizyczną, a także psychiczną. Rodzice docenią niewątpliwie ofertę opieki nad dziećmi na wielu terenach narciarskich. Lokalne szkółki narciarski są w wielu przypadkach dopasowane do potrzeb rodzin z dziećmi, oferując urozmaiconą opiekę w ciągu całego dnia, podczas której maluchy uczą się jazdy na nartach w formie zabawy. Zaleta dla dorosłych: dzięki temu nawet podczas urlopu z dziećmi rodzice mają okazję do spędzenia czasu tylko we dwoje. Urlop zimowy z całą rodziną zdecydowanie wzmacnia więzi i stwarza niepowtarzalne wspomnienia z czasu spędzonego z najbliższymi w otoczeniu malowniczych górskich krajobrazów.

Optymalna oferta dla rodzin

Urlop narciarski z dziećmi nie powinien oczywiście zanadto nadwyrężać domowego budżetu. Na szczęście wiele obiektów oferuje korzystne zniżki dla dzieci, karnety narciarskie dla dzieci są natomiast z reguły tańsze niż te dla dorosłych. Na niektórych terenach narciarskich w przypadku zakupu karnetu dla osoby dorosłej oferowany jest bezpłatny karnet dla dziecka. Podczas wyboru zakwaterowania na rodzinny urlop narciarski warto również zwrócić uwagę na odległość od wyciągów. Szczególnie polecane są w tym przypadku hotele położone bezpośrednio przy stoku. W ten sposób można oszczędzić czas poświęcony na dojazd samochodem lub autobusem, ale także szybko wrócić do pokoju lub apartamentu jeżeli dzieci zgłodniały lub zmarzły podczas dnia na stoku. Który typ zakwaterowania warto wybrać na rodzinny urlop - hotel czy apartament? Oba warianty mają z pewnością wiele zalet. W hotelu nie trzeba się o nic martwić i można się rozkoszować urlopem bez konieczności gotowania lub sprzątania. W przypadku apartamentów można natomiast docenić rodzinną atmosferę i możliwość wspólnego przygotowywania posiłków. Ponadto apartamenty bez wyżywienia są korzystniejsze cenowo.

Na co warto zwrócić uwagę podczas planowania rodzinnego urlopu na nartach?

Podczas jazdy na nartach z dziećmi warto zwrócić uwagę na kilka aspektów. Dzieci chętnie bawią się w śniegu, upadając przy tym wielokrotnie, nic więc dziwnego że pod koniec dnia ubrania są często przemoczone. Ważne jest, by rodzice zabrali ze sobą ubrania na zmianę lub dokładnie wysuszyli te z poprzedniego dnia. Istotna jest również odpowiednia bielizna termiczna. Na stok należy koniecznie zabrać plecak z prowiantem, w razie gdyby maluchom zachciało się jeść lub pić. Jeżeli miejsce na to pozwoli, można także spakować ręcznik lub suche skarpetki. Dzięki temu nic nie zakłóci rodzinnego urlopu na stoku.