Wyjazdy narciarskie Wielkanoc 2025

Święta Wielkanocne na zimowo! Wszystkim, którzy planują urlop w czasie Wielkanocy, proponujemy skorzystanie z naszych ofert! Podróżujący w pojedynkę, rodziny z dziećmi, czy romantyczny urlop we dwoje - narty z nami to niezapomniane przeżycie. Wyjazdy narciarskie na święta cieszą się ogromnym powodzeniem wśród naszych Klientów, dlatego radzimy podjąć decyzję jak najszybciej i skorzystać z atrakcyjnych ofert. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą na nadchodzącą Wielkanoc. Wiosna w górach to nie lada atrakcja!

Wyjazdy narciarskie Wielkanoc 2025
Wyjazdy narciarskie Wielkanoc 2025

Dlaczego warto wyjechać na urlop narciarski podczas Wielkanocy?

Warto wyruszyć na urlop narciarski w okresie Wielkanocy przede wszystkim z powodu świąt: wolne dni powodują, że wystarczy wziąć krótki urlop lub w ogóle go nie brać, żeby umożliwić sobie wyjazd narciarski. Urlop narciarski w okresie wielkanocnym ze względu na ferie pasuje idealnie dla rodzin z dziećmi, które z reguły muszą planować urlop uwzględniając dni wolne od szkoły. Można zatem przenieść rodzinne szukanie wielkanocnych jajeczek w góry! Dodatkową zaletą wielkanocnego urlopu narciarskiego jest też niewątpliwie wiosenna pogoda. Jazda na nartach w promieniach słońca to ogromna przyjemność!

Które tereny narciarskie dają pewność śniegu nawet w Wielkanoc?

Oto pytanie, które zadają często narciarze o tej porze roku: czy na Wielkanoc w ogóle można mówić o śniegu? Odpowiedź brzmi: Oczywiście! Liczne tereny narciarskie z lodowcem w Austrii, jak na przykład lodowiec Stubai lub Pitztaler oferują optymalne warunki do jazdy na nartach przez cały rok. Również w Dolinie Ziller na pewno będzie co robić: karnet narciarski Zillertaler Superskipass zapewnia sporą różnorodność nartostrad i terenów narciarskich. Co najmniej na terenie narciarskim Hintertuxer Gletscher obejmującym lodowiec spędzą Państwo pewną śniegowo narciarską Wielkanoc. Zarówno w Niemczech na lodowcu Schneeferner przy Zugspitze, jak i w Szwajcarii na terenie „Matternhorn ski paradise“ na stoku Zermatt o braku śniegu w Wielkanoc nie ma mowy! Nie tylko na samych lodowcach można zapewnić sobie pewne warunki śniegowe w święta: również wysoko położone tereny narciarskie jak Chamonix i Les 3 Vallées we Francji czy Sölden oraz Ischgl w Austrii posiadają w Wielkanoc z reguły na tyle dużo śniegu, aby umożliwić pomyślny przebieg urlopu narciarskiego. Ci z Państwa, którzy chcieliby wybrać się gdzieś indziej, mają również możliwość wyjazdu do Kanady na teren Whistler. Można tutaj pojeździć na nartach nawet latem.

Jakie atrakcje lub wydarzenia czekają na terenach narciarskich w Wielkanoc?

Liczne tereny narciarskie w okresie wielkanocnym oferują gościom różne wydarzenia, jak na przykład festyny wielkanocne dla rodzin, szukanie jajek wielkanocnych lub inne atrakcje. Na lodowcu Hintertux w okolicy świąt odbywa się wydarzenie Flower Pow(d)er, na którego program składają się na przykład przejażdżki ratrakiem, jazda na nartach dla rannych ptaszków i zabawy w ramach après-ski. Następną dużą koncertową atrakcję w Wielkanoc zapewnia Ischgl: „Top of the Mountain Easter Concert“ przyciąga i zachwyca każdego roku wiele narciarzy gwiazdami występującymi na scenie Idalp na Silvretta Arena.

Na co należy zwrócić uwagę planując urlop narciarski w Wielkanoc?

Urlop narciarski w Wielkanoc jest bardzo popularny wśród wielu narciarzy, dlatego warto rezerwować najlepsze oferty z wyprzedzeniem. Kto zdecyduje się na spontaniczny wyjazd w okresie Wielkanocy, z pewnością doceni nasze oferty Last-Minute. Warto być jednak w takim przypadku elastycznym jeżeli chodzi o wybór terenu narciarskiego i miejsca zakwaterowania. Możemy jednak zapewnić: jazda na nartach w Alpach możliwa jest w wielu regionach, więc z pewnością nie zabraknie optymalnych ofert również w okresie wielkanocnym! Podczas podróży należy zdawać sobie sprawę, że ruch na drogach i autostradach w święta jest z reguły mocno zagęszczony, stąd samochodem opłaca się wyruszyć dość wcześnie. Oprócz standardowego bagażu na wyjazd narciarski jedno jest szczególnie ważne dla rodzin: nie zapomnieć wielkanocnych jajek i prezentów dla najmłodszych!