Kontakt
22 380 39 02
Prosimy podać wiek dziecka w dniu wyjazdu:
Opinie Klientów

Słowenia

5 Liczba ocen:

100 % Rekomendacja:

Miejscowości 8,5
Tereny narciarskie 8,8

Słowenia: Narciarstwo biegowe & trasy

Narciarze biegowi praktycznie w każdym regionie narciarskim w Słowenii znajdą swoją ścieżkę. Pojedyncze tereny biegowe nie są wprawdzie ogromne, ale przez to nie tak licznie uczęszczane i położone w prawdziwie pięknych okolicznościach przyrody. W pobliżu wszystkich centrów narciarskich, jak i w okolicy większych miejscowości urlopowych znajdują się miejsca, z których można dostać się na teren do narciarstwa biegowego. Na znanym terenie narciarskim Kranjska Gora znaleźć można na przykład ok. 40 km tras biegowych, które regularnie są przygotowywane. Trasy te prowadzą przez doliny Zgornjesavska i Tamar.

Jednym z najbardziej znanych miejsc dla narciarzy biegowych jest centrum biathlonu Pokjulka w kurorcie Bled we wschodniej części gór Triglav. Ok. 70 km na północ od stolicy Ljubljany rozpościera się ponadto region Solčava, gdzie znajduje się 13 km długości okrągła trasa prowadząca przez nienaruszoną Logarską dolinę.

Odcinki biegowe w słoweńskich górach prowadzą czasami przez malownicze polany, czasami przez bajecznie naśnieżone lasy lub wzgórza, które umożliwiają dobry widok na górzyste wierzchołki. Biegi narciarskie w słoweńskim górskim otoczeniu mogą być z powodzeniem uprawiane zarówno przez osoby początkujące, jak też przez bardziej zaawansowanych narciarzy biegowych. Ponadto z większości tras można korzystać bezpłatnie.

Miejscowości z trasami biegowymi Słowenia

Mapa Powiększ

miejscowość Trasy biegowe (km) Wys. miejsc.
40 km 806 m