Nasza infolinia
22 380 39 02
Prosimy podać wiek dziecka w dniu wyjazdu:
  • Value is required and can't be empty

Ski USA: Ferie zimowe włącznie skipass!

W kraju nieograniczonych możliwości również białe szaleństwo nie zna granic! Zimą, kiedy ogromne grzbiety Gór Skalistych pokryte są w całości śnieżnych puchem, urlop zimowy w USA sprawia podwójną przyjemność. Ilość doskonale przygotowanych regionów narciarskich jest tu niemal tak duża jak same Góry Skaliste - region ten przyciąga co roku tysiące miłośników narciarstwa i snowboardu. Warto zaplanować kolejny urlop zimowy w USA i rozkoszować się wyjątkowo puszystym śniegiem.

Regiony USA

Utah

Utah

Utah zlokalizowana jest na środkowym zachodzie USA i znana jest z suchego puszystego śniegu, mającego renomę „najlepszego śniegu na świecie” (ang. „greatest snow on earth”). Opady śniegu są tutaj prawie dwa razy większe niż na niektórych terenach narciarskich USA - marzenie dla fanów głębokiego śniegu! Dodatkowo wybór terenów narciarskich jest niezmiernie różnorodny. Od stolicy Salt Lake City, gdzie rozgrywane były Zimowe Igrzyska Olimpijskie w 2002 roku jest już zaledwie kawałek do Park City, który jest największym zespolonym terenem narciarskim USA. Ponadto w Deer Valley można spodziewać się bardziej ekskluzywnej przyjemności z jazdy na nartach, raju głębokiego śniegu w Alta i jednego z najbardziej wymagających terenów narciarskich świata - Snowbird.

Kolorado

Kolorado

Największe i najbardziej znane tereny narciarskie Północnej Ameryki znajdują się w Kolorado. Światowej sławy miejscowości takie jak Vail, Beaver Creek, czy znane wszystkim Aspen przyciągają fanów narciarstwa przede wszystkim doskonale przygotowanymi trasami. Jazda na nartach na wysokości 4000 m nad poziomem morza nie stanowi w Kolorado żadnego problemu. 300 słonecznych dni w roku, 8,5 m średniej ilości opadów śniegu rocznie sprawia, że sporty zimowe są tutaj wyjątkowym przeżyciem. Przestronne tereny narciarskie i szybkie wyciągi minimalizują czekanie w kolejkach, czy tłok na stokach.

Miejscowości USA

Mapa Powiększ

Miejscowość Trasy Wys. terenu
oddo
250 km 2 080 - 3 049 m
234 km 2 457 - 3 433 m
143 km 2 743 - 3 676 m